• +90 531 507 3718
  Sertifikalarımız

  ISO9001:2015

  Tecrübeli Ekip

  Uzman Kadro

  Merkez Ofis: NG Residence, N.139 34218

  İkitelli OSB, İstanbul, Türkiye

Faqs • Boran Makina ve Elektronik Tic.

 • Boran Makina Hakkında
 • Tedarikçi Adaylarından Sıkça Gelen Sorular
 • Müşteri Adaylarımızdan Sıkça Gelen Sorular
 • Boran Makina ve Elektronik Tic. Faaliyet Alanı Nedir?
  Şirketlerin ihtiyaç duyduğu Mühendislik; makina, ekipman tasarımı ve tersine mühendislik, Üretim; teknoloji geliştirme süreçleri, fason üretim kalite kontrol, talaşlı imalat, Danışmanlık; Şirketlerin proje yönetim danışmanlığı, ERP sistemi yatırım danışmanlığı, gibi bir çok alanda şirketlere özel noktasal çözümler getirme misyonundayız.
 • Nasıl Çalışabiliriz?
  Başvuru yapan şirket yetkilileri ile ilgili departmanımız sorumlusu ön görüşme gerçekleştirir. Başvuru yapan şirketin talepleri, hedefleri, beklentileri değerlendirilir. Çalışma koşullarımızın uygun olması halinde noter onaylı sözleşmemiz ile mühendislik hizmetlerimizden faydalanmaya başlarsınız.
 • Ekibinizde yer alan çalışanların tecrübeleri ve eğitim seviyeleri nedir?
  Ekibimiz Yüksek Lisans ve Lisans derecesinde mühendislerden ve teknik personelden oluşmaktadır. Makina Mühendisi 2 departman yöneticisi, 3 Makina Mühendisi, 1 Elektronik Mühendisi, 2 uzman teknikerden oluşmaktadır. Ortalama tecrübe süremiz 12 yıl.
 • Çalışanlarınız Eğitim ve Öğretime Açık mı?
  Ekibimizi genç ve dinamik, vizyonu ve öğrenme hevesi, heyecanı olan bireylerden oluşturmaya özen gösteriyoruz. Yeni mezun arkadaşlarımıza farklı projelerde sorumluluk paylaşmadan yer almalarını sağlıyoruz. Çalışanlarımızın ise mühendislik yönünün artması için yüksek lisans eğitimlerini destekliyoruz.Saha da bilgilerini tecrübeye ulaşmasını amaçlıyoruz.
 • Hedefiniz, Amacınız nedir?
  Hataları ile beraber, alışıla gelmiş üretim, tasarım, makinacılık ve mühendislik faaliyetlerini daha teorik ve izlenebilir bir şekilde gerçekleştirerek Türk Sanayiisine kalite ve kalitede süreklilik sağlama amacı ile çalışıyoruz. Hizmet verdiğimiz şirketlerin şahıslar üzerindeki kalıtsal bilgilerini şirket hafızasına çevirmek için varız.
 • Tedarikçi olmak ne sağlar?
  Boran Makina’nın yurt içi ve yurt dışı müşteri portfolyösüne ham malzeme, işçilik, teknik malzeme sağlayabilirsiniz. Üretim kalitenizin kayıt altına alınmasını sağlarsınız. Müşteri ilişkilerinizi yönetebilirsiniz ve izleyebilirsiniz. Ödemelerinizi garanti altına almış olursunuz. Boran Makina iş ortakları ile çalışarak özel fiyatlarda ve vadelerde sarf malzemeler satın alabilirsiniz.
 • İş emri kararı hangi tedarikçiye gideceği nasıl kararlaştırılıyor?
  Müşterilerimizin projeleri ya da yarı mamul fason üretim siparişleri öncesinde ilgili iş ile ilgili en yetkin tedarikçilerimiz ile iletişime geçiyoruz. Hesapladığımız hak ediş üzerinden fiili fiyat tekliflerimizi termin süresi gözeterek tedarikçilerimizden alıyoruz. Proje planımıza uygun süre, bütçe ve kalite kayıtlarını sağlayacağını ön gördüğümüz tedarikçi ile çalışmalarımıza başlıyoruz.
 • Tedarikçi zorunlu eğitimi neyi amaçlamaktadır?
  Sözleşmeli tedarikçimiz olabilmeniz için şirket yapınızın Boran Makina tarafından incelenmesi gerekmektedir. Boran Makina iş süreçlerine uygun olmayan yapıdaki üretici şirketler ilgili koşulları sağlaması için yapılandırılır. Yapılanma sürecinde ISO9001:2015 e uygun imalat iş emri ve süreci izleme prosesleri firma yetkililerine öğretilir. Bu süreç Boran Makina ile çalışmanın yanında şirketlerin kendi ticaretlerinde de üst segment müşterilere hizmet vermesini amaçlar ve tedarikçinin gerçek değerlerini destekler.
 • Tedarikçi olmak için nasıl başvurabilirim?
  Websitemizde yer alan tedarikçi başvuru formu’nu doldurarak bizim ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Tedarikçi Eğitimleri Ücretli mi?
  Boran Makina ve Elektronik Tic. tarafından verilen tedarikçi eğitimleri 3 ayda bir gerçekleştirilir. 1 Yıl sürer ve personel sayısı ile ihtiyacınıza göre ücretlendirilir. Eğitim içeriğine şirketinize ve süreçlerinize özel ISO9001:2015 ilgili dökümanları eklenir.
 • Paketleme ve Lojistik Nasıl Sağlanıyor?
  Tedarikçilerde üretilen ürünler kalite kontrol süreçlerinden geçtikten sonra uygun paketleme onayı verir. Paketleme onayı lojistikten 1 gün önce Boran Makina çalışanları tarafından sağlanır. Onay alındıktan sonra Boran Makina’nın aracı ürünleri müşteriye teslim etmek üzere üretici şirketten teslim alır.
 • Üretim Süreçlerinizi Nasıl Takip Ediyorsunuz?
  Teslim ettiğimiz projelerin takibini web sitemizde size tanımlanan kullanıcı hesabınız üzerinden günlük gelişmeler ile takip edebiliyorsunuz. Verdiğiniz siparişiniz veritabanımıza işlenir ve ister proje yönetimi, ister imalat, isterse tasarım çalışmanız anlık olarak tarafınızdan izlenebilir. Dilerseniz mailinize her güncelleme gelişmelerinde bilgilendirme yapılır.
 • Projelerinizin Üretimini Kendiniz mi Gerçekleştiriyorsunuz?
  Bir mühendislik ve Danışmanlık firması olarak; Tasarımını gerçekleştirdiğimiz ve tasarımı hazır olan tüm projeler, yarımamuller, kalitesi ve üretim kapasitesi kanıtlamış, iş ortaklarımız ile beraber gerçekleştiriliyor. Üretimin tüm süreçleri, kalite kontrol ve izlenebilirliği ile üretim garantisi tarafımızdan sağlanıyor.
 • Kabul Ettiğiniz Ödeme Yöntemleri Nelerdir?
  Mühendislik çözümlerinden yararlanmaya karar verdiğinizde ve çözümü gerçekleştirdiğimizde, proje ya da siparişinizin toplam bütçesine göre ön ödeme, iş ortası ve teslimatta olmak üzere ödeme dönemleri belirlenip, peşin, havale, şirket kredi kartından ya da çalışma şeklimize göre bankanızdan vereceğiniz talimat ile ...
 • Vadeli Çalışabilir miyiz?
  Garanti BVVA, İş Bankası, Halk Bankası, Vakıf Bank, Ziraat Bankası, QNBFB Bankası,Yapı Kredi Bankası, Akbank ile çalışan şirketler şirket kredi kartları ile 100,000tl ye kadar kredi kartları üzerinden 9 ay süreli vadeli işlem yapabilmekteler.
 • Garantiniz neleri kapsar?
  Proje yönetiminde belirlenen bütçe ve süre içinde kalmayı garanti ederiz. Proje sürecinde gerçekleşen tüm İSG gerekliliğini, ürün ve sözleşmemizde belirtilen gerekliliklerin yerine getirileceğini garanti ederiz. Tedarikçilerimizde üretilen ürünlerin müşterilerimizden gelen ve kabul edeceğimiz toleranslar içinde gerçekleşeceğini garanti ederiz. Ham malzemenin ...